fbpx

Koszyk jest pusty

Home / Poradnik / Jaki aparat do mierzenia ciśnienia wybrać?

Jaki aparat do mierzenia ciśnienia wybrać?

Rzetelny i godny zaufania aparat do mierzenia ciśnienia to urządzenie medyczne, które każdy powinien mieć w domowej apteczce. Na co zwrócić uwagę, wybierając aparat do pomiaru w warunkach domowych? Najważniejszym wymogiem, jaki musi spełnić aparat do mierzenia ciśnienia jest dokładny i rzeczywisty pomiar. Przecież na jego podstawie będziemy podejmować kolejne związane ze zdrowiem naszym lub naszych bliskich. Ciśnieniomierz jest szczególnie polecany dla osób mających problemy zdrowotne związane w układem krążenia. Aparat do mierzenia ciśnienia będzie jednak przydatny dla każdego, kto z jakiegoś powodu ma złe samopoczucie, nawet nie mając częstych lub poważnych problemów ze zdrowiem. W takiej chwili warto jest móc sięgnąć po urządzenie do pomiaru ciśnienia i sprawdzić wynik. Oczekujemy od aparatu do mierzenia ciśnienia, że dostaniemy pomiar, któremu możemy zaufać. Bardzo istotne jest zatem, by wybrać aparat do mierzenia ciśnienia, da nam wiarygodny wynik. Ciśnieniomierz jest szczególnie potrzebny osobom mającym częste problemy związane z układem krążenia, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca lub choroby serca, a także osobom po zawale.

Automatyczne urządzenia zapewniają komfort obsługi

Najbardziej precyzyjne są aparaty osłuchowe używane przez lekarzy. Do stosowania w domowych warunkach należy używać aparatu do pomiaru ciśnienia możliwie najprostszego w obsłudze. Najlepszy będzie taki model, który pozwoli nam dokonywać pomiarów samodzielnie i nie będziemy musieli korzystać z pomocy drugiej osoby. Dzięki temu będziemy mieli możliwość wykonać pomiar zawsze wtedy, gdy będziemy odczuwać taką potrzebę. Mając na uwadze zakup aparatu do mierzenia ciśnienia skupmy się zatem na elektronicznych, automatycznych urządzeniach. Tego rodzaju ciśnieniomierz wyczuwa drgania wywołane przez krew przepływającą pod założonym na rękę mankietem. Nie ma więc potrzeby używania słuchawek. To nie zjawisko akustyczne jest podstawą do pomiaru, a pulsujące falowanie tętnicy. Po uruchomieniu urządzenia automatyczne ciśnieniomierze same napełniają mankiet powietrzem. W niedługim czasie na wyświetlaczu pokazuje się wynik, podający zarówno wartość ciśnienia skurczowego, jak i rozkurczowego. Jeśli szukasz rzetelnego produktu, którego wynik zawsze będzie wiarygodnym źródłem informacji, warto poznać ofertę od Sanity, gdzie znajdziesz zarówno proste, podstawowe urządzenie dla całej rodziny, jak ciśnieniomierz Simple Sanity, jak i modele przygotowane pod konkretne grupy pacjentów, jak ciśnieniomierz Senior.

Wiarygodny pomiar

Odpowiedni aparat do mierzenia ciśnienia to zatem pomocne urządzenie medyczne, które należy mieć w domu. Regularny pomiar ciśnienia krwi umożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości w pracy układu krążenia i pomoże zapobiec wielu problemom zdrowotnym. Raz na jakiś czas pomiar ciśnienia powinien wykonywać każdy. Często powinny robić go kobiety w ciąży, szczególnie te, które narzekają na kiepskie samopoczucie. Niektórzy pacjenci prowadzą w domu regularne pomiary ciśnienia tętniczego, a następnie przekazują je lekarzowi, by mógł na ich podstawie podjąć decyzje o leczeniu. Warto więc zdecydować się na aparat do mierzenia ciśnienia renomowanej firmy. Nie można też zapominać o prawidłowym sposobie pomiaru ciśnienia, by otrzymać wynik, który będzie odwzorowywał nasz faktyczny stan zdrowia. Ciśnieniomierz Senior Sanity wykorzystuje w swoim działaniu technologię FDS (Fast&Delicate System). Dzięki temu pomiar następuje od dołu, już w trakcie napełniania mankietu, przez co jest szybki i delikatny. Aparat do mierzenia ciśnienia Senior Sanity posiada też inteligentną funkcję wykrywania arytmii. Pozwala pacjentowi na wykonanie pomiaru samodzielnie, ma także duży i wygodny wyświetlacz.

Z myślą o aktywnych

Dla osób ceniących sobie podróże i czas spędzany poza domem stworzono ciśnieniomierz Smart Cardio Sanity. Jest to pierwszy w Polsce aparat do mierzenia ciśnienia pozbawiony utrudniających życie kabli, dzięki czemu jest bardzo łatwy i wygodny w obsłudze. Ciśnieniomierz Smart Cardio wyposażony jest w zintegrowany mankiet i bardzo wydajny akumulator. Umożliwia to komfortowy pomiar osobom aktywnym, prowadzącym intensywny tryb życia, które jednocześnie pamiętają o dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie, zanim wystąpią większe problemy zdrowotne. Łatwy do spakowania aparat do mierzenia ciśnienia pozwala na regularne pomiary zarówno na urlopie, jak i wyjeździe służbowym.