fbpx

Koszyk jest pusty

Ciśnieniomierze naramienne

Ciśnieniomierze marki Sanity to atestowane i certyfikowane urządzenia do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Wszystkie nasze urządzenia cechuje intuicyjna i prosta obsługa oraz poręczna i wygodna forma. Ich wyróżnikiem jest system pomiaru FDS (zapewniający szybki, delikatny i dokładny pomiar) oraz wykrywanie arytmii. Mają też długi okres gwarancji, są wykonane z trwałych materiałów najwyższej jakości. Ciśnieniomierze Sanity to rozwiązanie idealne dla seniorów, jak też dla całych rodzin, które chcą lepiej i dokładniej monitorować swoje zdrowie.

Ciśnieniomierze dostępne online:

Widok wszystkich 10 produktów

Widok: 42 / 84 / Wszystkie

Dlaczego warto mieć ciśnieniomierz w domowej apteczce?

Dobry ciśnieniomierz to jedno z podstawowych urządzeń medycznych, które warto mieć w domu. Regularny pomiar ciśnienia krwi pozwoli szybko wykryć nieprawidłowości w pracy układu krążenia i ustrzec się wielu problemów zdrowotnych. Ciśnieniomierz elektroniczny pozwoli nam łatwo i intuicyjnie zmierzyć ciśnienie w domowych warunkach. U osoby dorosłej prawidłowe ciśnienie wynosi dla ciśnienia skurczowego od 120 do 139, a dla ciśnienia rozkurczowego od 80 do 89 mmHg. Zasada działania ciśnieniomierza elektronicznego pozwala na uzyskanie dużej dokładności pomiarów. Ciśnieniomierze wyczuwają drgania wywołane przez przepływającą pod mankietem krew, nie trzeba wiec używać słuchawek. By uzyskać pożądaną dokładność pomiarów, należy stosować się do załączonej do sprzętu instrukcji obsługi. Są w niej zawarte informacje na temat tego, czego nie wolno robić podczas pomiaru ciśnieniomierzem elektronicznym, by go nie zakłócić.

 

Jaki ciśnieniomierz do mierzenia ciśnienia wybrać?

Wśród ciśnieniomierzy elektronicznych wyróżniamy dwa typy: ciśnieniomierze naramienne i ciśnieniomierze nadgarstkowe. Nazwy związane są z umiejscowieniem mankietu do pomiaru. Przy użytkowaniu ciśnieniomierza nadgarstkowego umieszczamy mankiet na nadgarstku. Ten typ ciśnieniomierza może wskazywać mniej dokładne wyniki, co ma związek z zaburzeniami krążenia w kończynach.

Dokładniejszy pomiar ciśnienia umożliwia naramienny ciśnieniomierz elektroniczny. Wymaga on jednak prawidłowej techniki pomiaru ciśnienia oraz odpowiedniego dopasowania mankietu. Dobranie odpowiedniego mankietu do ciśnieniomierza jest kluczowe, aby uzyskać dokładny pomiarów, gdyż źle dopasowany mankiet może przekłamać wyniki pomiarów nawet o 10-15%. Mankiet ciśnieniomierza należy dobrać do obwodu ramienia. Każdy mankiet ma określony zakres rozmiarów, w ramach których będzie działał prawidłowo, należy zatem wybrać tak dopasowany do obwodu naszego ramienia, by wynik podany przez ciśnieniomierz był rzeczywisty i pozwalający na wysnucie odpowiednich wniosków. Na rynku pojawił się również ciśnieniomierz naramienny Sanity Smart Cardio, ze zintegrowanym mankietem, bez kabli, który ułatwia dokonanie pomiaru w każdych warunkach.

Jak zbadać ciśnienie w prawidłowy sposób?

Nowoczesne i dobre ciśnieniomierze elektroniczne pozwalają na komfortowe wykonanie pomiaru ciśnienia w warunkach domowych. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, by wynik wyświetlony na ekranie ciśnieniomierza był prawidłowy i oddawał rzeczywisty stan kondycji naszego organizmu:

  • pomiaru należy dokonywać w pozycji siedzącej,
  • przed rozpoczęciem pomiaru przez minimum 5 minut zalecany jest odpoczynek,
  • ramię powinno być odsłonięte, a odzież nie może być ciasno nasunięta na miejsce ponad mankietem,
  • należy pamiętać o odpowiednim umiejscowieniu mankietu,
  • mankiet nie może być zbyt mocno zaciśnięty, powinien pozwalać na swobodne włożenie pod niego dwóch palców,
  • ręka powinna być położona swobodnie wzdłuż ciała, tak, by ramię znajdowało się na wysokości serca,
  • użytkując ciśnieniomierz nadgarstkowy, trzeba pamiętać o tym, aby dłoń w trakcie pomiaru zawsze była skierowana ku górze, a mankiet ciśnieniomierza założony ok. 1,5 cm od dłoni
  • podczas dokonywania pomiaru nie należy się poruszać i najlepiej unikać rozmowy.

Najczęstsze błędy przy użytkowaniu ciśnieniomierzy elektronicznych

Sfałszowany wynik pomiaru ciśnienia najczęściej spowodowany jest przez błędy osób go użytkujących. Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie nałożenie mankietu. Nigdy nie należy zakładać mankietu na ubranie, a gdy zdejmujemy odzież, pamiętajmy, by nie krępowała ona obszaru naszej ręki nad mankietem, unikniemy w ten sposób niepożądanego ucisku na ramię. W trakcie pomiaru nie można się poruszać i należy unikać rozmów, gdyż powoduje to błędy w pomiarach.

Jak dbać o urządzenie do pomiaru ciśnienia?

Ciśnieniomierz trzeba przede wszystkim na bieżąco czyścić z kurzu, zarówno urządzenie, jak i mankiet. Najlepiej unikać wilgoci, a do przecierania używać suchej szmatki lub spryskanej preparatem z alkoholem. Jak każde urządzenie elektroniczne, ciśnieniomierze nie powinny być narażone na upadek i uszkodzenia mechaniczne. Raz na jakiś czas aparat do mierzenia ciśnienia należy również poddać kalibracji, by mieć pewność prawidłowości wyniku. Ciśnieniomierze Sanity dzięki systemowi FDS pozwalają na wykonywanie pomiaru od dołu, dzięki pomiary są szybkie, delikatne i bardzo dokładne.