fbpx

Koszyk jest pusty

Termometry elektroniczne

Bardzo dobre termometry Sanity spełniają najwyższe wymogi techniczne stawiane urządzeniom pomiarowym. Dbamy o klientów szukających szybkich, wygodnych i bezpiecznych produktów dla siebie i swoich bliskich. W naszej ofercie znajdą Państwo termometry bezdotykowe jak też modele dotykowe. Wszystkie nasze urządzenia odznacza długi czas pracy, oraz intuicyjne sterowanie.

Termometry dostępne online:

Widok wszystkich 6 produktów

Widok: 42 / 84 / Wszystkie

Dobry termometr warto mieć w domowej apteczce

W naszym sklepie oferujemy różne rodzaje termometrów do pomiaru temperatury ciała, które dzięki intuicyjnej i prostej obsłudze zapewniają dokładny i szybki wynik. Dobry termometr to jedno z najczęściej używanych i przydatnych urządzeń medycznych, powinien znajdować się w każdej domowej apteczce. Funkcjonalną i użyteczną alternatywą dla tradycyjnych szklanych termometrów bezrtęciowych są termometry elektroniczne. Elektroniczne urządzenia do pomiaru temperatury ciała możemy zasadniczo podzielić na dwa rodzaje: termometry dotykowe oraz termometry bezdotykowe na podczerwień. Wśród nich są termometry uniwersalne, stworzone z myślą o całej rodzinie, jak i termometry przeznaczone w szczególności dla dzieci. Wszystkie oferowane przez nas termometry cechuje dokładność pomiaru i wyraźny wyświetlacz pomiaru temperatury.

Jaki rodzaj termometru wybrać? Zalety termometru elektronicznego dotykowego.

Uniwersalnym i tanim rozwiązaniem jest termometr elektroniczny dotykowy. Może być on stosowany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Dla małych dzieci najlepiej wybrać model z miękką końcówką, by zachować bezpieczeństwo pomiaru. Termometry te kosztują zazwyczaj około kilkunastu złotych i są bardzo łatwe w obsłudze, małe i poręczne. Są bezpieczne w użytkowaniu, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Pozwalają na pomiar temperatury pod pachą, w ustach lub w odbycie.

Termometry elektroniczne w większości są zasilane bateriami. Zdecydowanym minusem termometrów elektronicznych jest dłuższy czas pomiaru, który wynosi ok. kilkudziesięciu sekund. Koniec pomiaru wskazywany jest przez sygnał dźwiękowy. Termometry cyfrowe przeznaczone są do kontroli temperatury ciała i do domowego użytku. Na wyświetlaczu, oprócz wyniku pomiaru, wskazywany jest często również poziom zużycia baterii, informujący o konieczności ich wymiany. Termometry cyfrowe cechują się dokładnością pomiaru. Należy pamiętać, że wskazania termometru zależą od tego, do jakiej części ciała go przyłożymy. Temperatura mierzona w uchu będzie ok. 0,5°C wyższa, a w odbycie nawet o 1°C wyższa niż pod pachą. Zaletą tego rodzaju termometrów jest ich dość niska cena.

 

Wygodne termometry bezdotykowe

Termometry bezdotykowe na podczerwień wykonują pomiary w sposób bezkontaktowy i higieniczny –wystarczy ustawić urządzenie w pewnej odległości od skóry. Wynosi ona, w zależności od modelu, od kilku do kilkunastu centymetrów. Termometry elektroniczne przeznaczone są wyłącznie do pomiaru temperatury ciała, natomiast termometry na podczerwień można stosować również do pomiaru temperatury otoczenia. Ta wielofunkcyjność jest dużą zaletą, gdyż przy pomocy termometrów bezdotykowych możemy mierzyć również temperaturę powietrza, wody do kąpieli czy pokarmów.

Istotną różnicą pomiędzy urządzeniami elektronicznymi a tymi na podczerwień, jest czas wykonywania pomiaru, który w przypadku tych pierwszych wynosi kilkadziesiąt sekund, natomiast termometrom bezdotykowym wystarcza już 1 sekunda.

Jeśli chodzi o dokładność działania, to termometry elektroniczne zapewniają ją na poziomie około ±0,1°C, przy temperaturach pomiędzy 32,0°C a 42,9°C. Natomiast bezdotykowe termometry na podczerwień cechuje dokładność na poziomie średnio ± 0,2°C – 0,4°C, w zakresie temperatur od 35°C do 42,0°C. Wiele modeli termometrów bezdotykowych pozwala na zapamiętywanie ostatnich pomiarów.

Termometry bezdotykowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodziców niemowląt i małych dzieci, które trudno utrzymać bez ruchu w jednym miejscu przez dłuższy czas. Pomiaru można dokonać nawet gdy dziecko śpi. Termometry bezdotykowe są nieco droższe od termometrów elektronicznych, ale jest to jedno z urządzeń, w które warto zainwestować. Wygoda użytkowania i szybkość działania to niebagatelne zalety w przypadku wystąpienia gorączki, zwłaszcza u dzieci.