fbpx

Koszyk jest pusty

Home / Poradnik / Akcesoria do chłodzenia i ogrzania

Akcesoria do chłodzenia i ogrzania

Akcesoria_do_chlodzenia_i_ogrzania

Bez wątpienia akcesoria do chłodzenia oraz ogrzewania powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdej apteczki. Produkty, takie jak kompresy i termofory pomagają w stanach przeziębienia, ale oprócz tego pozwalają na zmniejszenie obrzęków wywołanych na przykład stłuczeniami lub ukąszeniami. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pomagają w nagłych przypadkach. Są one dostępne w różnych wariantach, co powoduje, że każda z osób znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje.

Wszystko o kompresach chłodzących

Kompresy chłodzące stosuje się w działaniach przeciwkrwotocznych, przeciwobrzękowych, przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Są one niezastąpione w przypadku kontuzji układu ruchu, co powoduje, że często się je wykorzystuje na wszelkiego rodzaju imprezach sportowych. Przyłożony do stłuczonego mięśnia zimny kompres pozwala znieczulić ból, a tym samym kontynuować zawody.

Kompresy chłodzące mogą być wykorzystywane nie tylko przez sportowców, ale właściwie przez każdego z nas. Zasada ich działania jest niezwykle prosta – wystarczy umieścić woreczek ze specjalnie przygotowanym płynem w zamrażarce na czas ok. 2 godzin. Po tym czasie produkt jest gotowy do stosowania. W przypadku stłuczeń lub obrzęków należy okład przyłożyć do miejsca bólu na czas około 20 minut. Jeśli natomiast doszło do krwotoku z nosa, najlepiej będzie przyłożyć kompres do karku.

Szczególnym zainteresowaniem konsumentów cieszą się kompresy marki Sanity. Są one w pełni bezpieczne i łatwe w użytkowaniu, co powoduje, że nawet osoba starsza nie będzie miała problemu z ich użyciem w nagłym wypadku. Niewielkie rozmiary sprawiają, że akcesoria tego typu znajdą dla siebie miejsce w każdej apteczce. Mogą być więc zabierane w podróż.

Dlaczego warto postawić na kompresy?

Bardzo dużą zaletą kompresów jest ich uniwersalność. Pozwalają bowiem na stosowanie zarówno na zimno, jak i na ciepło. Dobre jakościowo kompresy można rozgrzać w mikrofali w czasie ok. 4 minut. Ponadto produkty te można rozgrzewać również w ciepłej lub gotującej się wodzie. Forma żelu pozwala na utrzymanie pożądanej temperatury przez długi czas. Ważną informacją jest fakt, że kompresy są wielokrotnego użytku. Oznacza to, że po ich wykorzystaniu nie trzeba kupować zupełnie nowych produktów, gdyż te wcześniej użyte nadają się ciągle do stosowania.

Akcesorium idealne na choroby i przeziębienia

Każdy z nas boryka się czasem z przeziębieniem lub objawami grypy. W takim wypadku nie należy ograniczać się wyłącznie do leków, bowiem konieczne jest również zapewnienie organizmowi odpowiedniej temperatury. Służą do tego celu termofory. Zasada ich działania jest bardzo prosta. Należy do termoforu wlać ciepłą wodę i dokładnie zakręcić korek. Akcesoria, dzięki temu, że są wykonane z odpowiedniego materiału, utrzymują ciepło nawet przez kilka godzin zapewniając choremu odpowiednią temperaturę.

Oferowane na rynku termofory są dostępne w różnych wariantach i konfiguracjach, co powoduje, że każda z osób może wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Dostępne na rynku termofory posiadają różnego rodzaju pokrowce, co powoduje, że każda z osób znajdzie najwłaściwszy produkt dla siebie. Pokrowce te zapewniają estetyczny wygląd termoforu, a przy tym są bardzo miłe w dotyku. Powoduje to, że dla wielu osób termofory są wręcz pierwszym “lekarstwem”, po które sięgają w stanach przeziębienia lub grypy.

Wszystkie termofory są wykonane z wysokiej jakości gumy. Zadaniem akcesoriów jest przede wszystkim dostarczenie ciepła osobie chorej i osłabionej. Solidny korek wykonany z tworzywa sztucznego zabezpiecza wodę przed wylaniem się. Termofory mogą być wykorzystywane nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale oprócz tego również w placówkach, takich jak szpitale czy domy opieki. Są to miejsca, gdzie każda z osób powinna mieć zapewnione odpowiednie warunki, by możliwie najszybciej poradzić sobie z wszelkimi dolegliwościami chorobowymi.

Zalety kompresów i termoforów są niepodważalne, dlatego nie czekaj i już teraz kup akcesoria, które zapewnią właściwą ochronę zdrowia Tobie i Twoim bliskim!