fbpx

Koszyk jest pusty

  Home / Termometr BabyTemp

  Termometr BabyTemp

  Termometr Baby Temp Sanity to nowatorskie urządzenie medyczne wykorzystujące zaawansowaną technologię podczerwieni (IR) do błyskawicznego i dokładnego pomiaru temperatury ciała lub temperatury obiektu. Termometr jest przeznaczony do okresowego pomiaru temperatury i monitorowania jej zmian.

  Pomiar bezdotykowy w ciągu kilku sekund:
  Zaawansowany technicznie, innowacyjny czujnik na podczerwień: Pozwala na bezpieczny i niezagrażający zdrowiu pomiar w kilka sekund.
  Pomiar temperatury ciała i obiektów
  Można w łatwy sposób wybrać tryb pomiaru temperatury ciała lub temperatury obiektu, przełączając przełącznik suwakowy.
  Alarmowanie gorączki
  Urządzenie powiadamia pacjenta o możliwym stanie gorączkowym czerwonym podświetleniem oraz dziesięcioma krótkimi sygnałami dźwiękowymi.
  Wyświetlanie 30 zestawień pamięci
  Po wejściu w tryb pamięci, można odczytać ostatnich 30 grup wartości pomiarowych.
  Automatyczne wyświetlanie pamięci
  Termometr pokaże ostatni odczyt automatycznie przez 2 sekundy po uruchomieniu urządzenia.

  Zalety

  Czujnik na podczerwień pozwala na bezpieczny i niezagrażający zdrowiu, szybki pomiar temperatury w kilka sekund.

  Przełącznik z boku termometru umożliwia łatwy wybór temperatury ciała bądź temperatury obiektu.

  Urządzenie powiadamia o możliwym stanie gorączkowym czerwonym podświetleniem wyświetlacza oraz dziesięcioma krótkimi sygnałami dźwiękowymi.

  Budowa

  W zestawie

  Wskaźnik temperatury

  Bezdotykowy pomiar temperatury

  To innowacyjna technologia gwarantująca szybki i pewny pomiar temperatury w kilka sekund. Zbliż termometr do czoła na odległość nie większą niż 5 cm, włącz przycisk start i odczytaj wynik pomiaru.

  Metoda bezdotykowa to najbardziej higieniczny sposób pomiaru temperatury. Nie powoduje przenoszenia wirusów i bakterii. Badanie jest nieinwazyjne, co ma szczególne znaczenie w przypadku niemowląt i małych dzieci.

  Co może wpłynąć na wynik pomiaru?

  Na wynik pomiaru może wpływać m. in. stres, głód, upał, zimno, wysiłek fizyczny, zimna lub gorąca kąpiel, zmęczenie. Stosowane leki oraz rytm dobowy mają istotne znaczenie, wieczorem obserwujemy wzrost, a rano spadek temperatury ciała. Wiek również ma znaczenie – u osób starszych temperatura może być niższa o 0,5°C.

  Najniższa temperatura osiągana przez ciało w czasie odpoczynku to temperatura ciała. Jeśli mieści się w zakresie 36,4–37,0°C to uznajemy ją za prawidłową.

  Jest to temperatura, którą organizm osiaga podczas wysiłku fizycznego, ale również w przypadku infekcji lub stanu zapalnego w organiźmie.

  To stan podwyższonej temperatury powyżej normy. Wynika z przestawienia centralnego ośrodka termoregulacji. Jest objawem będącym odpowiedzią organizmu na atak m. in. wirusów, bakterii, grzybów, martwych fragmentów tkanek i alergenów.