fbpx

Koszyk jest pusty

Home / Poradnik / Sposób na złagodzenie bólu

Sposób na złagodzenie bólu

kompres-flex

W Trosce o Twoje zdrowie – Poradnik Sanity

Wakacje to czas zwiększonej aktywności naszych pociech.
Zabawa i wakacyjne szaleństwa potęgują sytuacje w których łatwo doznać urazu.

Urazy można łagodzić za pomocą okładów – gorących i zimnych. Dzięki temu możemy zmniejszyć nie tylko obrzęk, ale i ból.

Jest wiele rodzajów kontuzji. Zazwyczaj towarzyszą im opuchlizna, zaczerwienienie i podwyższona temperatura w miejscu urazu.

Nie straszne nam siniaki, obrzęki i stłuczenia!
Mamy na to rozwiązanie – Kompresy Flex, które pomagają w leczeniu urazów i łagodzą ból.

Kompres FLEX Sanity służy do stosowania jako zimny lub ciepły okład. Łagodzi bóle różnego rodzaju oraz zmniejsza opuchliznę i urazy. W tym zakresie stanowi doskonały zamiennik leczenia farmakologicznego. Zawiera żele bezpieczne dla środowiska i jest wyposażony w pokrowiec ochronny.

Zimne okłady

Stosuje się je jako działanie miejscowe. Zimne okłady działają przeciwobrzękowo, obniżają temperaturę, hamują stan zapalny, działają przeciwbólowo. Doskonale sprawdzają się przy leczeniu krwiaków, stłuczeń oraz obrzęków pooperacyjnych. Mogą być również ukojeniem gdy bolą zęby, mamy bóle w krzyżu, bóle reumatyczne oraz przy schorzeniach stawów i kręgosłupa.

  • Pomagają w ostrych urazach, takich jak skręcenie stawu skokowego.
  • Łagodzą przewlekłe bóle spowodowane urazami układu mięśniowo-szkie­letowego.
  • Zmniejszają obrzęki, stany zapalne i ból.

Przeciwwskazania:

Nie stosuj w przypadku zespołu Raynauda, choroby naczyń obwodowych, alergii na zimno, reumatoidalnego zapalenia stawów, zakrzepicy żył głębokich, nieleczonego nadciśnienia, zaburzeń czucia (związanych np. z cukrzycą) oraz na otwarte rany.

Ciepłe okłady

Stosuje się je jako działanie miejscowe. Najczęściej stosuje się je w przypadku urazów przewlekłych. Ciepłe okłady podwyższają ciśnienie w naczyniach włosowatych, osłabiają napięcie mięśniowe i zmniejszają ból.

  • Leczą przewlekły ból mięśniowo-szkieletowy.
  • Łagodzą ból.
  • Redukują skurcze mięśni (np. ból pleców, bóle menstruacyjne).
  • Reumatoidalne zapalenie stawów i bóle stawów.

Przeciwwskazania:

Nie stosuj w przypadku ostrych stanów zapalnych, stanów zapalnych skóry, zakrzepicy żył głębokich, chorób naczyń obwodowych, zaawansowanych chorób serca, zaburzeń czucia (np. związanych z cukrzycą), obniżenia lub braku wrażliwości na ciepło/zimno oraz u dzieci poniżej 3 roku życia.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zasięgnij porady medycznej.

Przy użytkowaniu kompresów trzeba pamiętać, że nie wolno kłaść kompresu bezpośrednio na skórę. Przed użyciem kompres należy włożyć do ochronnego pokrowca dołączonego do produktu. Jeżeli nie ma pokrowca, owinąć go czystym materiałem.

Kompresy żelowe są doskonałym środkiem na uśmierzenie bólu i przeciwdziałanie obrzękom. Są wielokrotnego użytku i gwarantują bezpieczeństwo w użytkowaniu.

Poznaj nasze Kompresy FLEX